Na Jurze – ogród wkomponowany w las – 2011-2012r.

Ze względu na mnogość elementów oraz rodzaj materiałów użytych do ich budowy, niniejszy ogród powstawał przez ponad rok. Zajmuje on powierzchnię 35000m² i otoczony jest naturalnym lasem mieszanym z przewagą sosny, dębów i grabów. Istniejący drzewostan został wkomponowany w nowe nasadzenia tworząc spójną całość.

Ze względu na lokalizację ogrodu jako główny budulec elementów trwałych zastosowano rodzimy kamień- wapień.  Dzięki temu całość komponuje się z naturalnym krajobrazem Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Ogród składa się z 5 części, tworzących spójną całość, przy czym każda pełni odmienną funkcję.

… w zgodzie z naturą

Piwniczka

Niewykorzystane miejsce pod tarasem zaadoptowane zostało na piwniczkę. Zajmuje ona powierzchnię ok. 24m², zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz wykończona jest wapieniem.

Oczko wodne

Właściwie Eko-basen. Wykonany jest w technologii szczelnej, przy zastosowaniu membrany Firestone Pone Gard. Powierzchnia lustra wody wynosi 300m², składa się z dwóch części: biologicznej- płytkiej i całościowo obsadzonej roślinami oraz części kąpielowej- o maksymalnej głębokości 2,4m, bez obsady roślinnej. Dno zbiornika wykończone jest żwirem i piaskiem.

Ogrodzenie

Wykonane z kamienia wapiennego w połączeniu z ręcznie wykonanymi elementami stalowymi.

Zieleń

Wkomponowana w istniejący drzewostan, dostosowana do panujących warunków geologiczno-klimatycznych, podkreślająca naturalne piękno zastanego miejsca.

Udało Nam się Cię Zainteresować?

hosting i wsparcie aspers.pl